refik_anadol_bang_prix_ferko_signature
Wind of İstanbul
Eylül 5, 2017
materiable_bang_prix_teknolojik_materyal_2017
Materiable
Eylül 7, 2017

Ars Electronica 2017

ars_electronica_festivali_2017_bang_prix_sergi1
06.09.2017
Ars Electronica 2017 “The Other I” (Öteki Ben) temasıyla gerçekleşiyor.
Dünyanın önde gelen teknoloji, medya ve sanat festivali Ars Electronica 7-11 Eylül 2017 tarihleri arasında Avusturya Linz’de gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl “Radikal Atomlar” Nesnelerin İnterneti temasından sonra 2017’yi “Öteki Ben” Yapay Zeka ile sürdüren festivalin bu seneki programı oldukça yoğun. Sergiler, performanslar, workshoplar, drone gösterileri ve müzik dinletileri ile gerçekleşecek görsel şovlarla izleyicileri büyüleyecek bir program hazırlanmış durumda.

Bir insanı insan yapan nedir? Bir makinenin özü nedir veya dijital verilere ne demeli? Bu yılın Ars Electronica Festival temasıyla ilgili soruları Yapay Zeka - “Öteki Ben”e ışık tutmayı hedefliyor. 

Linz içerisinde 12 ayrı mekana yayılmış festival bu yıl Almanya’da 5 senede bir gerçekleşen Documenta14 ve 10 senede bir gerçekleşen Sculpture Project gibi şehri gezme imkanı da veriyor. 70’li yıllardan bu yana sanat ve teknolojinin bütünlüğünü yaşatan festivalde bu yıl Türkiye’den oldukça fazla sanatçı, izleyici ve küratör katılımı olacak.

bang. Prix ekibi olarak bizler de festivalde bulunacağız. Güncel gelişmeleri sosyal medya kanallarımızdan duyurmaya devam edeceğiz.
Özge Çokgezen