bang_prix_basvurular_acildi
bang. Prix 2018 Başvuruları Açıldı
Kasım 27, 2017
inovasyon_girisimcilik_artbiztech_bangprix_4
bang. Art Innovation Prix Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası
Aralık 11, 2017

bang. Art Innovation Prix Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında

inovasyon_ve_girişimcilik
28.11.2017
bang. Art Innovation Prix olarak 6-9 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek olan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasında İstanbul Kongre Merkezinde olacağız. ArtBizTech tarafından düzenlenen bang. Prix 2017 sergisinden seçkilerin sunulacağı etkinlikte görüşmek dileğiyle.
ArtBizTech bünyesindeki iş ve teknoloji uzmanı, tasarımcı, psikolog ve sanatçılar gibi farklı alanlardan oluşan multidisipliner bir ekip Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) Metodolojisi ve Artful Thinking (Sanatsal Düşünme) bakış açısı kullanarak inovatif ürün, servis, süreç ve çözüm fikirleri geliştirmekte. ArtBizTech’in “Design Thinking Methodology Book” ve “Artful Thinking” isimli Amazon.com üzerinden Amerika, Fransa ve Japonya gibi ondan fazla ülkede okuyucularıyla buluşan iki kitabı bulunuyor.

ArtBizTech tarafından sanattan ilham alan inovasyon projelerinin önünü açmak ve genç sanatçıların teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini desteklemek hedefiyle bang. Art Innovation Prix organize ediliyor. bang. Art Innovation Prix, günümüzde bilim ve teknolojideki ilerlemenin gün geçtikçe artan hızından ve “bang” (bit, atom, nöron ve gen) bağlamındaki gelişmelerden ilham alan inovasyon projelerinin önünü açıyor ve güzel sanatlar, mühendislik, tasarım, genetik gibi farklı disiplinlerle ilgilenen herkesin teknolojik ve bilimsel unsurlar içeren sanatsal üretimlerini destekliyor.

bang. Art Innovation Prix sergisi, dünya flora ve faurasının bir parçası olan insanın merak etme ve keşfetme isteği ile geliştirdiği yapay zeka, robotlar, genetik ve hücresel biyoloji, bilgisayar verileri, hareketli tasarımlar, görüntü işleme, ses tanıma gibi inovatif araçların kullanımıyla genç sanatçılar tarafından veri sanatı, biyo sanat, yeni medya ve kinetik sanat alanlarında üretilen eserleri, izleyiciyle arasında farklı bir bağ kurarak buluşturuyor.

Küratör: Esra Özkan
inovasyon_ve_girişimcilik