Berk Yüksel
Divine Geometry, 2017

Divine Geometry, A, C, G, T - Adenin, Sitozin, Guanin, Timin - nükleobazlar ile kodlanmış DNA dizilimini girdi olarak alarak, bu değerleri önce ikili/binary sayı sistemine, ardından ondalık değerlere çevirir. Elde edilen değerleri, 3 boyutlu uzayda konum, renk ve saydamlık değerleri olarak kullanarak özgün bir görsel oluşturur. Divine Geometry eseri, aldığı DNA dizilimine özgün olarak, geometri ve renkleri dil olarak kullanan 3 boyutlu ve hareketli bir görsel model oluşturur.
Divine Geometry, converts DNA sequence coded as A, C, G, T - Adenine, Guanine, Thymine, Cytosine - nucleobases to binary representation then decimal values and creates a unique visual by using translated values as coordinates in 3 dimensional space, color and transparency values. Work Description: Divine Geometry creates a 3 dimensional, animated visual model unique to the DNA sequence given as input by using geometry and colors as a language.
#dna #genetic #opengl
divine geometry - Berk Yüksel
Berk Yüksel
Berk Yüksel
Bağımsız yazılım mühendisi ve tasarımcı Berk Yüksel 3B modelleme ve animasyon konusunda çalışmaya başladı ve lise yıllarında profesyonel olarak ilgilendiği bilgisayar bilimine yöneldi. Sabancı Üniversitesi'nde Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği lisans eğitimini 2015 yılında tamamladı.
Independent software engineer and designer Berk Yüksel started to work on 3D modeling and animation and went to computer science professionally interested in high school. He completed his undergraduate degree in Computer Science and Engineering at Sabancı University, 2015.