everything_sergisi_david_oreilly_bang3
Everything
Haziran 19, 2017
data_art_veri_sanatı_bang1
Veri Sanatı (Data Art)
Haziran 28, 2017

Bir Kaybın İzinde, Yeni Bir Üretim Hikâyesi – Artfulliving Ropörtajı

ayse_hilal_ates_taze_nane_bang_on
"ArtBizTech’in düzenlediği bang. prix yarışması sayesinde tanıştığımız genç sanatçılardan biri Ayşe Hilal Ateş oldu. bang’te ağırlıklı olarak bulunan teknoloji ve dijital işlerin yanında duygusal çalışmasıyla yer alan Ateş, babaannesinin ölümünün ardından onunla ilişki kurma serüvenini biyo-sanat çerçevesinde üretimine aktarıyor."
20.06.2017
Ayşe Hilal Ateş’in adını ilk olarak ArtBizTech’in düzenlediği bang. prix yarışmasında duymuş olabilirsiniz. Ancak o daha önce Siemens Sanat’ta yer aldı ve geçtiğimiz günlerde de 7. Uluslararası Öğrenci Trienali’ne katıldı. Son olarak da Genç Yeni Farklı’yı kazandı. Biyo-sanat üzerine çalışmalarını sürdüren ve bu dönem Marmara Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun olan Ateş ile bang. prix deneyimleri, üretim süreci ve çalışmalarının hikâyesini konuştuk.

ArtBizTech’in düzenlediği bang. prix yarışmasından nasıl haberdar oldun? Projeye nasıl katıldın?

İnternette afişi gördüm. Mixer’de daha önce bir staj yapmıştım, oradan Mixer’in direktörü Bengü de ilgimi çekebileceğini düşünüp beni yönlendirdi. Projenin biyo-sanat kısmı çok ilgimi çekti. O bölümde bir şeyler yapabileceğimi düşündüm. Bengü’nün de yönlendirmesiyle işi daha ciddiye alıp aynı zamanda yürüttüğüm diploma projemle birlikte bang.Prix’e de çalışmaya başladım. Yetiştiremezsem katılamayacaktım. Çok heyecanlı bir süreç oldu, iyi ki duymuşum.

yazının devamı